Polub nas na Facebook

2016-07-12

SREBRNA NATALIA

Relacja: Aleksandra Bednarek, Ada Kruzerowska, Wojtek Grelewski

W miniony weekend 08-10.07.2016 na olsztyńskiej pływalni Aquasfera odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów 14 letnich. Do rywalizacji przystąpiło 606 pływaków ze 150 klubów z całej Polski. Nasz klub reprezentowało 5 zawodników: Piękoś Natalia, Syska Kacper, Purtak Wiktor, Knyszyński Maciej i Lik Kacper.

MKS Jedynka Łódź została najwyżej sklasyfikowana w punktacji medalowej spośród wszystkich klubów z województwa łódzkiego.
Pierwszego dnia rywalizacji Natalia Piękoś dostała się do finału na 200 metrów stylem dowolnym i uplasowała się na 6 pozycji z czasem 2:12,68. Kolejnego dnia w porannych eliminacjach Natalia zakwalifikowała się do finałowej serii na 400 m stylem dowolnym. Po zaciętej rywalizacji popołudniu wywalczyła brązowy medal na tym dystansie uzyskując czas 4:35,61 znacznie poprawiając swój rekord życiowy. Podczas ostatniego dnia Mistrzostw Polski Natalia sprawiła nam jeszcze więcej radości zdobywając srebrny medal na dystansie 800 m stylem dowolnym uzyskując czas 9:24,68.

Najwyżej wśród chłopców sklasyfikowany został Kacper Syska. Specjalista stylu motylkowego, na swoim koronnym dystansie 200m uplasował się na 5 miejscu z czasem 2:14,32, 100m stylem motylkowym popłynął w czasie 1:02,75 i zakwalifikował się do finału A. W wyścigu finałowym wszyscy liczyli na poprawę rekordu życiowego lecz niestety na 60 metrze zakrztusił się i nie był w stanie kontynuować walki. W sprincie stylu motylkowego zakończył zmagania na 14 miejscu z czasem 28,07. Gdyby taki wynik uzyskał w porannych eliminacjach mógłby płynąć w finale A.

Kolega klubowy Kacpra, Wiktor Purtak wywalczył swój pierwszy w życiu finał A na 100m stylem motylkowym z czasem 1:03,04. W wyścigu finałowym popłynął niewiele wolniej i zakończył rywalizacje na 7 miejscu. Wiktor specjalizuje się również w stylu klasycznym, zaprezentował się nam na dystansie 200 metrów uzyskując czas 2:46,67 i 100 metrów 1:14,95 poprawiając swoje rekordy życiowe.

Maciej Knyszyński, który specjalizuje się w stylu dowolnym ustanowił swoje nowe rekordy życiowe kwalifikując się do finałowych serii. Na dystansie 400 metrów stylem dowolnym w serii eliminacyjnej uzyskał czas 4:27,14 podczas finałowej rywalizacji uzyskał czas 4:27,48, który dał mu 14 pozycję w Polsce. Maciek rywalizował również na dystansie 200 metrów stylem motylkowym dostając się do finału B z czasem 2:23,62, musiał jednak zrezygnować z udziału w popołudniowej rywalizacji kosztem swojego koronnego dystansu 1500 m stylem dowolnym, na którym uzyskał czas 17:32,72 zajmując 11 pozycję w Polsce.

Dużym zaskoczeniem okazały się dla nas starty Kacpra Lika. Nasz zawodnik znacznie poprawił swoje rekordy życiowe na 200 metrów stylem dowolnym 2:12,71, 400 metrów stylem dowolnym 4:35,00 oraz 1500 metrów stylem dowolnym 18:07,65 klasyfikując go na 19 pozycji w Polsce.

Wszyscy zawodnicy naszego klubu bardzo dobrze zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski, dzięki swojej ciężkiej pracy, wytrzymałości, cierpliwości i determinacji poprawili swoje rekordy życiowe i nareszcie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pozostałe relacje
  NASZ FANPAGE