Strona główna > Dwubój nowoczesny Spała

2017-12-06

Dwubój nowoczesny Spała

Relacja: admin

Tymczasem w Spale nasi zawodnicy wystartowali w X Jubileuszowych Ogólnopolskich Zawodach w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci "Penta Day". W kategorii do 12 lat na dystansie 50m stylem dowolnym na 1 miejscu dopłynęła Małgosia Karbownik z czasem 27.40. Wśród chłopców w czołówce mieliśmy aż 3 zawodników: 1 był Szymon Stanisławski (27.34), 2 Artur Arent (28.10), a 7 Jakub Rudzki (30.14). Maja Biernacka ścigająca się z zawodniczkami z 2003 r. zajęła na 100m dowolnym 11 miejsce notując czas 1:06.46. Kacper Klimczak w tej samej kategorii wiekowej był 10 (1:01.26). Warto podkreślić, że mieliśmy także dwóch rodzynków w reprezentacji - Stasia Wronę z rocznika 2008 i Mikołaja Biernackiego z 2007. Bez kompleksów mierzyli się ze starszymi kolegami poznając nową dyscyplinę sportu. Gratulacje dla wszystkich.

W drugim dniu zawodów dwuboju nowoczesnego nasi zawodnicy rywalizowali w bieganiu zajmując bardzo wysokie miejsca ze znakomitymi wynikami:
Maja Biernacka 3:37,19
Nasi najmłodsi również dali z siebie wszystko: Mikołaj Biernacki był 18, a Staś Wrona 23 :)

Świetne wyniki i wszechstronność zawodników trenujących u Rafała Żebiałowicza zaowocowały pierwszymi tytułami rangi Mistrzostw Polski.
Małgorzata Karbownik została mistrzynią Polski do lat 12 w dwuboju nowoczesnym oraz była najlepsza w Penta Day w kategorii open.
Szymon Stanislawski został mistrzem Polski do lat 12 w dwuboju nowoczesnym oraz został najlepszym zawodnikiem w Penta Day w kategorii open.
Artur Arent został brązowym medalistą mistrzostw Polski do lat 12 w dwuboju nowoczesnym oraz został sklasyfikowany na 3 miejscu w Penta Day w kategorii open.
Jakub Rudzki 18 miejsce w kategorii open.

W dwuboju nowoczesnym do lat 14 Maja Biernacka zajęła 17 miejsce (w swoim roczniku 8 miejsce).
Kacper Klimczak w tej samej kategorii odpowiednio 23 miejsce i 14 miejsce.