Polub nas na Facebook
Strona główna > Podsumowanie sezonu 2017

2018-01-03

Podsumowanie sezonu 2017

Relacja: admin

Koniec roku to zawsze dobry moment na dokonanie podsumowania. Tym bardziej, że jak większość z Was wie dużo się u nas działo i z pewnością jest o czym pisać. Pozwoliliśmy sobie zatem przygotować taką informacje w pigułce o najważniejszych wydarzeniach mijającego sezonu, którymi były oczywiście liczne rekordy Polski i Okręgu zawodników Rafała Żebiałowicza - gratulujemy trenerowi i zawodnikom. Poniższe zestawienie zawiera aktualne czasy bo warto podkreślić, że zawodnicy byli klasą sami dla siebie i wielokrotnie w trakcie sezonu poprawiali ustanowione przez siebie rekordy.

Sami tylko zawodnicy szkoły podstawowej zdobyli w 2017 r. w pływaniu 293 medale (144/80/69). W dwuboju, w którym startują od września dodatkowe 9 (6/1/2). Ponadto zawodnicy gimnazjum i starsi indywidualnie dołożyli kolejne 22 krążki (6/5/11).
Zawodnicy Jedynki ustanowiali 47 razy wyniki lepsze od Okręgu łódzkiego i 10 razy od rekordu Polski!

- Gosia Karbownik
50m dowolnym 27.85 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 25m)
50m dowolnym 28.84 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 50m)
50m motylkowym 30.14 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 25m)
50m motylkowym 30.57 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 50m)
100m motylkowym 1:09.18 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 50m)
50m grzbietowym 29.97 (rekord Polski 12-latków na pływalni 25m, rekord Okręgu 12,13-latków na pływalni 25m)
50m grzbietowym 30.62 (rekord Polski 12 i 13-latków na pływalni 50m, rekord Okręgu 12,13,14,15,16-latków na pływalni 50m)
100m grzbietowym 1:04.16 (rekord Polski 12-latków na pływalni 25m)
100m grzbietowym 1:06.61 (rekord Polski 12-latków na pływalni 50m)
100m zmiennym 1:09.91 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 25m)

- Szymon Stanisławski
50m klasycznym 32.79 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 25m)
50m klasycznym 34.88 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 50m)
100m klasycznym 1:10.39 (rekord Polski 12-latków na pływalni 25m)
100m klasycznym 1:15.83 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 50m)
200m klasycznym 2:42.27 (rekord Polski 12-latków na pływalni 50m)

- Artur Arent
200m dowolnym 2:09.79 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 25m)
200m dowolnym 2:15.90 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 50m)
400m dowolnym 4:29.97 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 25m)
400m dowolnym 4:40.75 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 50m)
800m dowolnym 9:15.84 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 25m)
1500m dowolnym 17:51.26 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 25m)

- Maciek Szewczyk
50m grzbietowym 30.29 (rekord Okręgu 13-latków na pływalni 50m)
100m grzbietowym 1:05.91 (rekord Okręgu 13-latków na pływalni 50m)

- Kacper Sztendel
50m klasycznym 33.61 (rekord Okręgu 13-latków na pływalni 50m)

- Michał Banasiak
200m motylkowym 2:33.64 (rekord Okręgu 12-latków na pływalni 50m)

Ponadto sztafety 12-latków poprawiały najlepsze czasy Okręgu na krótkiej pływalni w konkurencjach:
- 4x50m zmiennym 2:07.93 (Karbownik, Stanisławski, Urbańska, Arent)
- 4x50m dowolnym 1:56.11 (Karbownik, Stanisławski, Urbańska, Arent)

Pobijaliśmy nie tylko rekordy. Nasi zawodnicy dumnie reprezentowali Klub na zawodach centralnych.
Podczas rocznikowych zimowych Mistrzostw Polski zajmowaliśmy bardzo wysokie miejsca:

MP 14-latków
- Wojciech Malinowski brąz na 1500m dowolnym, 8 na 400m dowolnym

MP 15-latków
- Natalia Piękoś 5 na 400m dowolnym, 6 na 800m dowolnym
- Kacper Syska 5 na 200m motylkowym, 8 na 100m motylkowym
- Wiktor Purtak 6 na 100m motylkowym
- Maciej Knyszyński 9 na 1500m dowolnym, 10 na 400m zmiennym, 11 na 400m dowolnym
- Kacper Lik 12 na 1500m dowolnym, 14 na 400m dowolnym
- Natalia Grzelczyk 15 na 50m grzbietowym i 200m grzbietowym

MP 16-latków
- Zuzanna Bednarek 6 na 400m dowolnym, 10 na 200m dowolnym, 11 na 100m dowolnym
- Mateusz Śmigielski 10 na 400m dowolnym, 12 na 200m dowolnym

MP 17-18-latków
- Alan Kłosiński 6 na 400m zmiennym, 8 na 200m klasycznym, 8 na 1500m dowolnym, 13 na 100m klasycznym
- Michał Stawaruk 16 na 1500m dowolnym

Na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13-lat rozgrywanych w Ostrowcu Św. w pierwszej 10 uplasowali się:
- Kacper Sztendel (2 na 100m klasycznym, 2 na 200m klasycznym)
- Zosia Kruzerowska (6 na 100m grzbietowym, 7 na 200m grzbietowym)
- Maciek Szewczyk (10 na 100m grzbietowym, 10 na 200m grzbietowym)

Dodatkowo bardzo dobre wyniki odnotowały sztafety:
- 4x50m zmiennym w składzie Szewczyk, Sztendel, Kacper Klimczak, Maja Biernacka zdobywając brązowy medal.
- 4x50m dowolnym w składzie Klimczak, Biernacka, Sztendel, Szewczyk zajmując 7 miejsce.

Na letnich Mistrzostwach Polski nasi zawodnicy pokazali się również z jak najlepszej strony. Najlepsze wyniki osiągali:

MP 14-latków
- Wojtek Malinowski 4 na 1500m dowolnym, 8 na 400m dowolnym, 12 na 200m dowolnym
- Alan Coleman 17 na 1500m dowolnym, 20 na 200m grzbietowym

MP 15-latków
- Wiktor Purtak 6 na 100m motylkowym, 7 na 200m motylkowym
- Kacper Lik 8 na 1500m dowolnym, 11 na 400m dowolnym
- Natalia Grzelczyk 11 na 50m grzbietowym, 12 na 200m grzbietowym, 19 na 100m grzbietowym
- Maciej Knyszyński 11 na 1500m dowolnym, 14 na 400m dowolnym, 18 na 200m dowolnym
- Natalia Piękoś 11 na 800m dowolnym
- Kacper Syska 11 na 200m motylkowym

MP 16-latków
- Mateusz Śmigielski 20 na 200m dowolnym, 20 na 200m motylkowym

MP 17-18-latków
- Alan Kłosiński 6 na 200m klasycznym, 11 na 400m zmiennym, 11 na 1500m dowolnym
- Michał Stawaruk 16 na 400m dowolnym, 17 na 1500m dowolnym
- Mateusz Pakuła 20 na 100m klasycznym, 20 na 200m klasycznym

Dzięki uzyskanym wynikom powołania do Kadry Narodowej Polskiego Związku Pływackiego otrzymali nasi juniorzy:
- Kacper Sztendel
- Wojtek Malinowski
- Wiktor Purtak

Po półrocznej obecności okraszonej licznymi zwycięstwami Szymon Stanisławski i Gosia Karbownik zostali powołani do Kadry Narodowej Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego w kategorii junior młodszy.

Rok zakończyliśmy pierwszym finałem A na Mistrzostwach Polski Seniorów! Wypływał go podopieczny Bartosza Olejarczyka Alan Kłosiński na 200m klasycznym wynikiem 2:14.59.

Gratulujemy jeszcze raz zawodnikom i trenerom!

Zestawienie wyników MKS Jedynka Łódź - szkoła podstawowa pływanie i dwubój

Pozostałe relacje
  NASZ FANPAGE
  NASI PARTNERZY
Technitel
 
FitFabric
 
Terebint
Szkółka Aleksandry Urbańczyk
 
Polar
 
Raster
H2O
 
Hahn
 
Obozy Aleksandry Urbańczyk
Pomagam
 
 
© 2019 MKS Jedynka Łódź