Polub nas na Facebook
Strona główna > Olimpiada Pływacka Otylii

2018-01-03

Olimpiada Pływacka Otylii

Relacja: admin

Pierwsza konkurencja zawodów w Dębicy przyniosła rekord Okręgu dla Gosi Karbownik. Podopieczna Rafała Żebiałowicza wynikiem 30.57 udanie otworzyła zawody w Dębicy. O tym jak wysoki jest poziom zawodów świadczy fakt, że uzyskany wynik pozwolił na zajęcie "jedynie" 2 miejsca.
Kolejna konkurencja to kolejny rekord Okręgu ;) tym razem Michał Banasiak na 200 motylkiem 2:33.64. Bardzo miła niespodzianka od naszego młodego delfinisty, która zapewniła mu zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej.
W trzecim wyścigu czyli 200m grzbietowym Gosia Karbownik startowała z 4 czasem zgłoszenia wśród dziewczyn ze swojego rocznika, a ukończyła wyścig... z najlepszym wynikiem open ;) wynik Gosi to 2:29.19.
Kolejną niespodzianką, podkreślająca znakomite przygotowanie naszych zawodników był występ Maćka Szewczyka na 50m grzbietowym. Drugie miejsce, które dał mu wynik 30.29 pozwolił zawodnikowi Rafała Żebiałowicza pobić rekord Okręgu 13-latków.
To nie koniec rekordowych wyników bowiem doczekaliśmy się pierwszego Rekordu Polski. W konkurencji 200m stylem klasycznym Szymon Stanisławski wynikiem 2:42.27 pobił rekord Polski 12-latków! Wielkie brawa dla zawodnika i trenera Rafała!
Startujący w tej samej konkurencji Kacper Sztendel wyłączył tablice wynikiem 2:40.17 co zapewniło mu srebrny medal.
Srebrnym medalem zakończyliśmy także pierwszy blok zawodów, a wypływał go Szymon Stanisławski na 200m zmiennym uzyskując czas 2:33.08

Brawo Gosia Karbownik!!! Brawo trener Rafał Żebiałowicz!!!
Gosia w dniu dzisiejszym podczas drugiego bloku zawodów w konkurencji 50m grzbietowym uzyskała znakomity wynik 30.62! Czas Gosi to nowy rekord Polski 12 i 13-latków będący jednocześnie rekordem Okręgu 12, 13, 14, 15, 16 lat. Za ten start Gosia zdobyła aż 690 pkt. FINA!!!
Gratulacje!!!

W drugim bloku zawodów o Puchar Otylii Jędrzejczak zaczęliśmy od brązowego medalu Michała Banasiaka na 50m motylkowym. W wyścigu specjalnym na dystansie 200m motylkowym również brąz zdobyła Patrycja Urbańska. Brąz pojawił się także w kolejnej konkurencji gdy Maciek Szewczyk pokonał dystans 200m grzbietem uznając wyższość tylko dwóch rywali ze swojego rocznika. Nadmieńmy, że w tej konkurencji widzieliśmy także najmłodszego Mikołaja Biernackiego, który udowodnił że można bardzo ładnie przepłynąć 200m bez zatrzymywania ;) Teraz tylko pamiętać o tym na treningach i będzie dobrze 😉
Na 50m klasycznym nasi żabkarze również pokazali, że należą do czołówki zdobywając medale:
Szymon Stanisławski srebro z wynikiem 34.88, który jednocześnie jest nowym rekordem Okręgu 12-latków!
Kacper Sztendel brąz z czasem 33.98.
Na najdłuższym dystansie żabką wśród dziewczyn błysnęła Maja Biernacka zdobywając brązowy medal łamiąc przy tym pierwszy raz barierę 3 minut.
O biciu rekordów Okręgu przypomniał sobie Artur Arent notując bardzo dobry czas 2:15.90 na 200m dowolnym, jednocześnie poprawiając kolejny rekord w tym tygodniu. Oczywiście zapewniło mu to zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej.
Na sprinterskim dystansie w stylu dowolnym Gosia Karbownik pewnie zwyciężyła wyprzedzając drugą na mecie pływaczkę z Ukrainy o sekundę. Czas Gosi 28.84 to nowy rekord Okręgu.
Kolejne złoto dla Jedynki było udziałem Patrycji Urbańskiej, która sprawiła bardzo miłą niespodziankę na 200m zmiennym.
Na zakończenie niezwykle pracowitego dnia sztafeta 4x50 dowolnym (Maciek Szewczyk, Kacper Klimczak, Szymon Stanisławski i Gosia Karbownik) zajęła 2 miejsce uzyskując rezultat 1:54.46. Na uwagę zasługuje fakt, że konkurencja była liczona Open i przegraliśmy tylko z drużyną Sokoła Rzeszów złożoną z zawodników z 2003 r.

Nowy rekord Polski 12-latek Gosi Karbownik był największym osiągnięciem naszych zawodników podczas ostatniego dnia zawodów w Dębicy. Gosia wynikiem 1:06.61 aż o 2 sekundy poprawiła rekord Polski na dystansie 100m stylem grzbietowym!!! Uzyskanie tak dobrego wyniku pozwoliło Gosi uzyskać też najlepszy wynik Open w tej konkurencji.
Gosia poprawiła również rekord Okręgu na 100m motylkiem. Czas 1:09.18 jest lepszy aż o 2 sekundy od dotychczasowego wyniku.
Kolejny rekord Okręgu w pięknym stylu został ustanowiony przez Maćka Szewczyka. Tym razem na dystansie 100m grzbietowym dzięki wynikowi 1:05.91.
Dwa srebrne medale zdobyliśmy wśród chłopców startujących na 100m klasycznym. Padły one łupem Kacpra Sztendla i Szymona Stanisławskiego. A wynik 1:15.83 uzyskany przez Szymona jest nowym rekordem Okręgu 12-latków.
Za to tylko kilkanaście minut trwało panowanie Szymona Stanisławskiego, który na 100m dowolnym również rozprawił się z rekordem Okręgu. Niestety musiał uznać wyższość kolegi, który w kolejnej serii jeszcze bardziej wyśrubował ten wynik. Szymonowi na pocieszenie został srebrny medal.
Mają Biernacka udowodniła, że dobrze czuje się w żabce. Dzięki pokonaniu dwóch długości pływalni w czasie 1:24.13 mogła się cieszyć z brązowego medalu.
W ostatniej indywidualnej konkurencji Artur Arent postanowił hucznie zakończyć zawody notując na dystansie 400m dowolnym czas 4:40.75 tym samym ustanawiając jednocześnie rekord Okręgu 12-latków.
Oczywiście to nie jedyne rekordy tego dnia. Każdy z naszych zawodników wielokrotnie pobijał swoje życiówki i realizował postawione przez trenera cele. Także gratulacje dla wszystkich pływaków z Jedynki.
Zawody zakończyliśmy udanym rewanżem w sztafecie 4x50 zmiennym pokonując drugi na mecie zespół z Rzeszowa o 7 sekund! Czas wypływany przez Gosię Karbownik, Kacpra Sztendla, Maćka Szewczyka i Szymona Stanisławskiego to 1:59.79.
Podczas podsumowania zawodów cieszyliśmy się jeszcze z tytułów za 3 najlepsze starty dla:
- najlepszej zawodniczki rocznika 2005 Małgorzaty Karbownik
- najlepszego zawodnika rocznika 2005 Szymona Stanisławskiego
Drugie miejsce w tej klasyfikacji trafiło do Artura Arenta.
Jeszcze raz gratulacje dla trenera Rafała Żebiałowicza i jego zawodników.

Pozostałe relacje
  NASZ FANPAGE
  NASI PARTNERZY
Technitel
 
FitFabric
 
Terebint
Szkółka Aleksandry Urbańczyk
 
Polar
 
Raster
H2O
 
Hahn
 
Obozy Aleksandry Urbańczyk
Pomagam
 
 
© 2022 MKS Jedynka Łódź