Polub nas na Facebook
Strona główna > Mistrzostwa woj. Wielkopolskiego

2018-01-03

Mistrzostwa woj. Wielkopolskiego

Relacja: admin

6 osobowa reprezentacja Jedynki zameldowała się w dniu dzisiejszym w Poznaniu na Zimowych Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego. Zawodnicy trenera Rafała Żebiałowicza postanowili godnie upamiętnić jubileusz 90-lecia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego notując znakomite rezultaty.

Już w pierwszej konkurencji mogliśmy się cieszyć złotym medalem. Startująca na 50m dowolnym Małgosia Karbownik klasyfikowana z rok starszymi zawodniczkami jako jedyna ze stawki złamała barierę 28 sek. Trwają ustalenia czy czas 27.85 jest nowym rekordem Okręgu bo w świetle nowych przepisów wyniki uzyskiwane w sztafetach nie powinny być uznawane za rekordy.
Również liczony ze starszymi Szymon Stanisławski wywalczył medal dopływając jako 3 do mety na dystansie 50m klasycznym.
Rekord Okręgu wypływał Artur Arent uzyskując rezultat 2:09.79 na 200m dowolnym. Czas Artura pozwolił mu zająć 3 miejsce w stawce z rok starszymi zawodnikami.
Startująca w najsilniejszej serii na 200m grzbietowym Małgosia Karbownik uzyskała czas 2:24.52, który zapewnił jej pewne zwycięstwo z 5 sekundową przewagą nad 12 i 13-letnimi rywalkami.

Blisko pozycji medalowych w I bloku zawodów byli dziś pozostali nasi reprezentanci: Patrycja Urbańska i Kacper Klimczak, którzy na mecie zameldowali się na 4 miejscu (oboje na dystansie 100m motylkowym) oraz Maja Biernacka, która dystans 200m dowolnym ukończyła na 5 miejscu.

Przed nami jeszcze ściganie popołudniu i ostatni blok jutro.
Jak pokazały dzisiejsze wyścigi o przygotowanie jesteśmy spokojni :)

...Na kolejne rekordy nie musieliśmy długo czekać :) Już pierwszy wyścig drugiego bloku poznańskich zawodów zaowocował zwycięstwem Gosi Karbownik, która czasem 30.32 poprawiła swój rekord Okręgu na 50m motylkiem. Brawo! Gosia dobrze się rozgrzała bo po pół godziny nie zwalniając tempa wygrała rywalizację na 50m grzbietowym notując wynik 30.75, który jest nowym rekordem Polski 12-latek!!! Gratulacje dla Gosi i trenera Rafała Żebiałowicza!!!
Artur Arent walczył jak lew starając się poprawić rekord Okręgu 12-latków na 400m dowolnym. Do pobicia wyniku zabrakło zaledwie 15 setnych sek.(!) Zobaczymy czy będzie jeszcze okazja do postawienia przysłowiowej kropki nad i... Warto zwrócić uwagę, że nowy rekord życiowy 4:33.48 pozwolił Arturowi pewnie wygrać rywalizację z o rok starszymi zawodnikami.
Przypomnijmy, że Artur zgromadził już na swoim koncie rekordy Okręgu 12-latków na 200 i 800m stylem dowolnym. Jutro czeka go jeszcze najdłuższy wyścig na 1500m stylem dowolnym. Nie zapeszajmy, ale trzymamy naprawdę mocno zaciśnięte kciuki za udany debiut :)
Srebrem i pierwszym medalem na tych zawodach dla Mai Biernackiej skończył się najdłuższy wyścig w stylu klasycznym. W tej samej konkurencji 2 był również Szymon Stanisławski.

W pierwszej szóstce podobnie jak rano nie zabrakło naszych zawodników: Patrycja Urbańska z nowym rekordem życiowym była 5 na 50m grzbietowym, 5 na 200m zmiennym i 6 na 50m motylkowym. Maja Biernacka z dobrym wynikiem i 6 miejscem na 400m dowolnym, podobnie jej kolega Kacper Klimczak. W ostatniej indywidualnej konkurencji pierwszego dnia zawodów chłopcy wystartowali na 200m zmiennym. Szymon był 4, a Artur 5 przegrali tylko ze starszymi zawodnikami.

Jutro ostatnie starty na krótkiej pływalni w tym roku dla 12-latków i jednocześnie ostatnia okazja na bicie rekordów na basenie 25m. Zawodnicy Rafała Żebiałowicza do tej pory wykorzystywali tę szansę doskonale. Oby tak dalej :)

Pływalnia na Termach Maltańskich ponownie okazała się szczęśliwa dla naszych zawodników. Podczas ostatniego bloku Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego Małgosia Karbownik poprawiła swój rekord Polski 12-latek wygrywając rywalizację na 100m grzbietowym z czasem 1:05.64. Jakby tego było mało Gosia poprawiła też rekord Okręgu na 100m zmiennym wynikiem 1:09.91 🏊‍♀🏅🏆 Szymon Stanisławski rezultatem 1:00.41 otarł się o rekord Okręgu na 100m dowolnym. Do poprawy wyniku zabrakło tylko 7 setnych! Za to na poprawę humoru Szymon zdobył brązowy medal na 100m klasycznym.
W ostatniej konkurencji indywidualnej zawodów w Poznaniu oglądaliśmy Artura Arenta, który zaliczył swój pierwszy start na 1500 dowolnym. To był bardzo udany debiut bo Artur czasem 17:51.26 poprawił najlepsze osiągnięcie województwa od 34 lat należące do p. Jacka Śmigielskiego (pozdrawiamy!) 😁💪🙌

Ponadto w czołówce pływali: Patrycja Urbańska, która zajęła 4 miejsce startując pierwszy raz w konkurencji 200m motylkowym oraz Maja Biernacka, która była 5 na 100m dowolnym oraz 6 na 100 zmiennym.

Jeszcze raz brawa dla trenera Rafała Żebiałowicza i zawodników za udane starty.

Pozostałe relacje
  NASZ FANPAGE
  NASI PARTNERZY
Technitel
 
FitFabric
 
Terebint
Szkółka Aleksandry Urbańczyk
 
Polar
 
Raster
H2O
 
Hahn
 
Obozy Aleksandry Urbańczyk
Pomagam
 
 
© 2022 MKS Jedynka Łódź