Polub nas na Facebook
Strona główna > Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich

2019-07-10

Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich

Relacja: admin

11 medali indywidualnych (4-4-3) oraz 5 medali za sztafety (2-1-2). 24 awanse do finału A oraz 7 awansów do finału B. Nowe rekordy Okręgu i 55 rekordów życiowych to bilans sukcesów zawodników trenera Rafała Żebiałowicza na zakończonych Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich.

Małgorzata Karbownik dwukrotną złotą medalistką Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich (50m. st. grzbietowym, 100m. st. grzbietowym)
Czas Gosi z eliminacji (30.19) na sprinterskim dystansie to nowy Rekord Okręgu 14, 15, 16, 17-latek.

Kacper Płoszka dwukrotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich (200m. st. motylkowym, 1500m. st. dowolnym).
Wynik Kacpra w konkurencji 200m. st. motylkowym (2:14.11) to nowy rekord Okręgu 14-latków. Kacper na tych Mistrzostwach ustanowił także nowe rekordy Okręgu w konkurencjach 200 (1:57.56) i 400m. st. dowolnym (4:09.30).

Są to pierwsze złote medale uzyskane przez zawodników trenera Rafała Żebiałowicza. W tym miejscu szczególne gratulacje dla trenera Rafała, Gosi oraz Kacpra!!!

Ponadto medale zdobyli:
- srebro Małgorzata Karbownik na 200m. st. grzbietowym
- srebro Kacper Płoszka na 200m. st. dowolnym
- srebro Kacper Płoszka na 400m. st. dowolnym
- srebro Krzysztof Pogoda na 400m. st. zmiennym
- brąz Maja Marcinkowska na 800m. st. dowolnym
- brąz Krzysztof Pogoda na 200m. st. grzbietowym
- brąz Szymon Stanisławski na 200m. st. klasycznym

Finalistami zostali wypływając następujące wyniki:
- 4 miejsce Małgorzata Karbownik na 50m. st. dowolnym
- 6 miejsce Patrycja Urbańska na 400m. st. zmiennym
- 6 miejsce Maja Marcinkowska na 400m. st. dowolnym
- 6 miejsce Szymon Stanisławski na 50m. st. klasycznym
- 6 miejsce Szymon Stanisławski na 100m. st. klasycznym
- 6 miejsce Krzysztof Pogoda na 200m. st. zmiennym
- 7 miejsce Kacper Mochnal na 400m. st. zmiennym
- 7 miejsce Artur Arent na 1500m. st. dowolnym
- 8 miejsce Michał Banasiak na 50m. st. motylkowym
- 8 miejsce Michał Banasiak na 200m. st. motylkowym
- 9 miejsce Maja Marcinkowska na 200m. st. dowolnym
- 9 miejsce Kacper Mochnal na 200m. st. motylkowym
- 10 miejsce Artur Arent na 200m. st. zmiennym
- 11 miejsce Artur Arent na 200m. st. dowolnym
- 14 miejsce Michał Banasiak na 100m. st. motylkowym
- 17 miejsce Krzysztof Pogoda na 100m. st. grzbietowym

Dzięki uzyskanym wynikom na razie nieoficjalnie możemy poinformować, że do Kadry Narodowej Juniorów na okres od 15.08.2019 do 14.08.2020 r. wejdą:
- Małgorzata Karbownik (kadra A)
- Maja Marcinkowska (kadra A)
- Kacper Płoszka (kadra A)
- Krzysztof Pogoda (kadra A)
- Szymon Stanisławski (kadra A)
- Artur Arent (kadra B)

Świetnie wypadły nasze sztafety wywalczając 5 medali i 4 Rekordy Okręgu:
4x200m. st. dowolnym (Artur Arent, Michał Banasiak, Krzysztof Pogoda, Kacper Płoszka) - złoty medal z czasem 8:25.54, Rekord Okręgu 14-latków
4x100m. st. zmiennym (Krzysztof Pogoda, Szymon Stanisławski, Michał Banasiak, Kacper Płoszka) - złoty medal, Rekord Okręgu 14-latków
4x200m. st. dowolnym (Małgorzata Karbownik, Martyna Kieruzel, Patrycja Urbańska, Maja Marcinkowska) - srebrny medal z czasem 9:04.81
4x100m. st. dowolnym (Artur Arent, Michał Banasiak, Jakub Rudzki, Kacper Płoszka) - brązowy medal, Rekord Okręgu 14-latków
4x100m. st. dowolnym (Małgorzata Karbownik, Martyna Kieruzel, Patrycja Urbańska, Maja Marcinkowska) - brązowy medal, Rekord Okręgu 14-latek
4x100m. st. zmiennym (Małgorzata Karbownik, Patrycja Urbańska, Martyna Kieruzel, Maja Marcinkowska) - 7 miejsce

Dzięki fenomalnej postawie podopiecznych trenera Rafała Żebiałowicza zwyciężyliśmy w klasyfikacji klubowej!!!

Sukces Jedynki został również zauważony przez największy branżowy serwis internetowy, który pod tytułem "MKS Jedynka Łódź triumfuje" podsumował występ naszych reprezentantów. Można go przeczytać pod tym adresem

Zapraszamy na naszego Facebooka gdzie znajduje się galeria zdjęć z zawodów Gratulacje!!!

Pozostałe relacje
  NASZ FANPAGE
  NASI PARTNERZY
Technitel
 
FitFabric
 
Terebint
Szkółka Aleksandry Urbańczyk
 
Polar
 
Raster
H2O
 
Hahn
 
Obozy Aleksandry Urbańczyk
Pomagam
 
 
© 2019 MKS Jedynka Łódź